Yeni Araştırma Alanlarımız

Himalaya'da, bilim adamlarımız metabolik/yaşam tarzı ile ilgili bozukluklar, onkoloji, immünoloji, böbrek bakımı, enflamatuar cilt sorunları ve kadın sağlığı gibi alanlarda heyecan verici araştırmalar yürütmektedir. Ekibimiz, modern yetenkleri ile küresel kalite, güvenlik ve etkinlik standartları doğrultusunda geniş bir ürün yelpazesini keşfetmek ve geliştirmek için titizlikle çalışmaktadır.

Bitkisel ilaç kalitesi için bir kriter olarak takip edilen TLC parmak izi teknolojisini tanıtmada öncü olmuş kuruluşumuz, yenilikçi ve bütünsel bitki ekstraksiyon teknolojilerini benimsemektedir. Ürünlerimizin temel hammaddesi olan şifalı bitkileri en saf hali ile kullanmak için bazı çoklu-kalıntı methodları geliştirerek ağır metaller, zirai ilaçlar ve mikotoksinler gibi kalıntıları saptamak ve ölçmek konusunda uzmanlaştık.

Himalaya olarak üretim süreçlerimizin farklı aşamalarında global ölçekte kabul görmüş bazı prensipleri benimsemekteyiz. Örneğin tıbbi bitkilerin yetiştirilmesinde Good Agricultural Practices (GAP), bitkilerin toplanmasında ise Good Field Collection Practices (GFCP) prensiplerine göre hareket ediyoruz.

50’den fazla şifalı bitki için ilk DNA Barkotlarını geliştiren Himalaya bilim adamları 45 faklı bitkinin DNA dizilimini Kanada’daki BOLD Veritabanında NCBI, NIH ve ABD'deki GenBank gibi prestijli kuruluşlar ile paylaşmıştır.

Formülasyon

Ar-Ge ekibimiz, mevcut kanser tedavilerine destek sağlayabilecek, kemoterapi ve radyoterapinin yan etkilerinin üstesinden gelmeye yardımcı olan ürünler geliştirmek için kapsamlı bir şekilde çalışmaktadır.

Etkili bir immünomodülatör olan Immusante, bağışıklık sistemini destekleme konusunda etkilidir ve biyolojik sistemin baskılandığı durumlarda adjuvan olarak görev yapar. Ürün ayrıca, kanser tedavisi ile ilgili komplikasyonların yönetiminde kullanımı için tanınmış tıbbi kurumlarda klinik olarak araştırılmaktadır.

Yeni bir oral durulama ürünü olan Oro-T, kemoterapi ve radyoterapi gören kanser hastalarında oral mukozit koşullarında etkilidir.

Diabecon, insüline bağımlı diabetes mellitus (IDDM) ve insüline bağımlı olmayan diabetes mellitus (NIDDM) hastalarında kan şekeri seviyelerini düşürmeye yardımcı olan bir ilaçtır. Ar-Ge ekibimiz son zamanlarda nöropati, nefropati ve retinal komplikasyonlar alanlarında sekonder diyabetle ilgili yan etkilerin tedavisi için yeni formülasyonlara araştırmaktadır.

Evecare Forte, kadınlarda görülen polikistik over sendromunun (PKOS) tedavisinde etkili olduğu gözlemlenmiş bir formülasyondur.

Günümüzde erkek tüketicilerimizin kişisel sağlık ve bakıma karşı artan ilgisini karşılayabilmek adına kremler, yüz yıkama ürünleri ve saç bakım ürünleri geliştiriyoruz.

Yaşlı tüketicilerimiz için özel olarak ürettiğimiz koku muhafaza özelliğine sahip yetişkin bezlerini, önceliği konfor ve sağlık olan bir ürün olarak geliştiriyoruz.

Sağlık ve hijyen ile ilgili artan endişeler doğrultusunda, bitkisel özlü anti-bakteriyel ev bakım ürünlerinin yelpazesi genişletiyoruz.

Yenilikçi Q-DEE Ağızda Çözünen Tablet serimiz, hızlı rahatlama için cep boyutu paket avantajı ile bitkisel ürünlerde yeni bir çağ başlatıyor. Yeni geliştirilen Q-DEE teknolojisi, farklı sağlık sorunlarına çözüm getiren alternatifleri ile geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.