Araştırmalarımızın Özü

Himalaya'nın özünü yakalayan bir kelime varsa, o da araştırmadır. Araştırmacı kişiliğimiz, yaptığımız her işin merkezinde yer alır. Bilim adamlarımız, antik Ayurveda metinlerinden ilham alıp, modern bilimi kullanarak bitkisel formüllerimizin güvenliğini ve etkinliğini artırır. Bilinen ve bilinmeyen terapötik faydalarını belirlemek için her bitki ayrıntılı olarak incelenir. Bu kapsamda 10.000'den fazla bitki üzerinde çalıştık ve birçok yeni özellik keşfettik. Sadece sekiz yılda 90'dan fazla patent başvurusunda bulunduk.

Bilim adamlarımız, birçok diğer araştırmalarının yanı sıra kanser, depresyon ve kadın sağlığı gibi durumlar için bitkisel ilaçları araştırmayı ihmal etmiyor.

Bu araştırmalar sonucunda Himalaya birçok yenilikçi ürünü piyasaya sürdü. Hatta Cystone, Himplasia ve Septilin dünya çapında doktorlar tarafından reçete ederek çığır açan ilaçlarımızdan bazılarıdır. Üriner sistem taşları tedavisinde kullanılan Cystone, bu sağlık problemi için mevcut olan tek bitkisel ilaçtır. 90'dan fazla klinik çalışma ile desteklenmektedir. Himplasia, iyi huylu prostat hiperplazisini kontrol eden ilk bitkisel formülasyondur. Bu ilaçların etkinliği, herhangi bir yan etkisi olmaksızın alopatik ilaçlarla karşılaştırılabilir. Bitkilerin mucizesi, karşılaşılmamış tüm tıbbi ihtiyaçlara cevap vermese de, genel sağlık hizmetlerine önemli bir katkı sağlayabilirler.

Farmasötik ürünlerimizin araştırma gücünü kişisel bakımda da uyguladık. Himalaya'da, bitkisel ilaçlar ve kişisel bakım ürünleri için araştırmaya ve güvenilirlik oluşturmaya odaklanmaya devam edeceğiz.

Tüketicilerimiz, tüm ürünlerimizi yıllarca süren araştırmaların sonucu elde ettiğimizi bilmektedirler.